Blog

Flash Oyun Nedir? Ne İşe Yarar?

Temmuz 29, 2013 Flash Oyun Yorum yapın

candy-crush

Son zamanların en iyi oyun siteleri, Flash oyun siteleridir. Flash oyun siteleri, günümüzde genel de belli yaş grubu olan çocukların girdikleri ve birkaç saat boyunca çeşitli kategorilerde ki zevkli oyunları oynayarak zaman geçirdikleri platformlardır. Oyun siteleri sayesinde çocukların hem zekâ, hem el becerileri hem de düşünme becerileri oldukça gelişiyor.

Haziran aylarından itibaren Eylül ayına kadar bu tür Flash oyun siteleri, oldukça yüksek bir ziyaretçi kitlesine ulaşıp, gündelik olarak binlerce çocuğa oyun oynatabiliyor. Anlık olarak yüzlerce çocuk istediği kategoride oyun seçip oyun oynayabilir, oyunu durdurup kısa bir süreliğine ara verip tekrardan bilgisayar başına geçip oyuna devam edebilir.

Bu tür oyun siteleri sayesinde webmaster gündemi de oyun sitelerine harcadıkları emeklerinin karşılığını almaktadırlar. Oyun siteleri sayesinde kısa sürede birçok ziyaretçi toplayacak ve bu ziyaretçilerden sitenize eklediğiniz reklamlar karşılığında para kazanabileceksiniz. Oyun siteleri için belli başlı sabit reklamlar veren birçok firma bulunmakla beraber, Google Adsense ya da bu tür reklam şirketleri de kullanılabilinir. İçeriğe göre reklam gösteren Adsense sayesinde ziyaretçilerinizin ilgisini çekecek birçok reklam göstererek, tık başına para kazanabilirsiniz.

Flash oyunlar, reklam olarak da kullanılabilinir. Örneğin, bir Flash oyun yazdırıp günümüzde birçok veriyi farklı sitelerden çekerek içerik sağlayan oyun sitelerine reklamlı Flash oyununuzu ekletmiş olabilirsiniz. Hem böylelikle reklam aracılığıyla sitenize ziyaretçi çekmiş olup, sitenizde oyunları oynatmaya yarar sağlayacaksınız hem sitenizde bulunan reklamlara bu ziyaretçilerin tıklamaları sonucunda belli miktarlarda paralar kazanabilecek hem de Google açısından siteniz rakipleriniz tarafından reklamla desteklenecektir. Bu uygulamayı yaptırarak 3 farklı yolla sitenizi büyütebilir, para kazanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın