Blog

Ziyaretçilerinizin Sitenizde Kalma Süresini Uzatın

Temmuz 29, 2013 Flash Oyun, Flash SEO Yorum yapın

kafa-futbolu

Oyun sitenizin Google’da üst sıralarda yer alması için her yolu denediniz ama başarılı olamadınız mı? Peki hiç oyun yaptırmayı denediniz mi? Bu yazımızda sizlere güncel oyunlarla ziyaretçileri çekip onları maksimum seviyede sitenizde tutmayı anlatacağız.

Flash oyun yaptırmaya başlamadan önce planınızı belirlemelisiniz. Yaptıracağınız oyun hangi yaş grubuna hitap edecek? Eğer küçüklere hitap edecekse, hangi çizgi film karakterleri ile ilgili oyunlar daha çok oynanıyor araştırın. Çizgi film karakterleri ile ilgili oyunlar çocukları sitenize kolayca çekebilir ancak yetişkinleri çekemezsiniz. 16 yaş üstü gençler için oyunlar daha çok gündemde olan çizgi film harici şeylerdir. Örneğin Survivor Nihat Pascal Kavgası oyunu herkese hitap etmektedir. Oyun herkese hitap ettiği taktirde Sosyal Medya üzerinden oyun hızlı bir şekilde yayılacaktır. Eğer önceki yazımızda anlattığımız maksimum hit için yazdıklarımızı uygulattırdığınız taktirde websitenizin google’da yükselmesi hızlanacaktır.

Peki ziyaretçiler sitenizde nasıl daha fazla kalacak? İşte bunun çözümü yaptıracağınız oyunların normal tek bölümlük oyunlardan çok daha çok bölüm barındıran gelişmiş oyunlar yaptırmaktır. 4-5 tane tek bölümlük kısa ve sıkıcı oyunlar yaptırmak yerine, bir tane 4 bölümlü gelişmiş bir oyun yaptırarak ziyaretçilerin oyununuzu oynarken websitenizde kalma süresini uzatabilirsiniz.

Şimdi ne yapacaksınız özetleyelim: Öncelikle hedef kitlenizi belirleyeceksiniz. Daha sonra gündemde olan bir karakter seçeceksiniz. Yaptıracağınız oyun içerisinde maksimum hit için yayınlamış olduğumuz yazımızda anlattığımız link ekleme yollarını kullandıracaksınız. Oyununuzun bölüm sayısını 3 ve üzeri şeklinde yaptıracaksınız.

Bir Cevap Yazın